Kontakt

Aktualności

Aktualności

Kontakt

Teraz możesz nauczyć się języka rosyjskiego

w Szkole Callan!

Kurs języka rosyjskiego

w Szkole Callan

Rosyjski w Callanie to cieszący się ogromną sympatią wśród Słuchaczy kurs języka rosyjskiego, który prowadzi Tatiana Batrakova – dyplomowana nauczycielka z Jekaterynburga, a obecnie wykładowca języka rosyjskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Tatiana Batrakova indywidualnie podchodzi do każdego Słuchacza, aby zmaksymalizować jego postępy w nauce języka. Zapraszamy wszystkich miłośników rosyjskiej kultury i języka, a także tych, którym język rosyjski potrzebny jest na polu zawodowym, na dwa dni LEKCJI PRÓBNYCH.

Zajęcia prowadzone w oparciu o zasady Metody Callana oraz wzbogacone o dodatkowe elementy interaktywne. Główny nacisk kursu położony jest na umiejętność komunikacji. Lekcje są bogato ilustrowane autorskimi pomocami naukowymi ułatwiającymi zapamiętywanie materiału, przyciągającymi uwagę i zwiększającymi koncentrację Słuchaczy. Na lekcjach wykorzystywane są różnorodne ćwiczenia oddziałujące na pamięć wzrokową, słuchową, dotykową, skojarzeniową. Lektorka korzysta także z fragmentów rosyjskich filmów, animacji, poezji i muzyki. To wspaniała okazja, aby nie tylko nauczyć się języka, ale również odkryć niezwykle ciekawą kulturę Rosjan.

Poziom podstawowy
40h lekcyjnych

Pozwala w krótkim czasie poznać podstawy języka naszych wschodnich sąsiadów. Główny nacisk położony jest na słownictwo i jego praktyczne zastosowanie. Podczas kursu dowiesz się, jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy językiem polskim oraz rosyjskim, poznasz rosyjski alfabet, podstawy gramatyki, słownictwo z zakresu życia codziennego – i zaczniesz mówić po rosyjsku! Po ukończeniu kursu będziesz potrafił porozmawiać o ulubionych sposobach spędzania wolnego czasu, potrawach, wycieczkach, pogodzie podróżach oraz sprawach dnia codziennego.

Poziom średnio zaawansowany
50h lekcyjnych

Porządkuje wcześniej zdobytą wiedzę z języka rosyjskiego, pozwala pozbyć się barieryjęzykowej oraz wprowadza nowe  słownictwo. Nauczysz się budować wypowiedzi ustne i pisemne w poszerzonym zakresie tematycznym (tematyka obyczajowa i polityczna), będziesz pracować nad tekstami ze współczesnej prasy rosyjskiej, zacieśnisz więzy z rosyjską kulturą i zwyczajami.

Język rosyjski biznesowy
50h lekcyjnych

Tematyka kursu zakłada zapoznanie uczestników ze specyfiką handlu ze wschodnioeuropejskimi partnerami, w szczególności, prowadzeniem rozmów handlowych oraz prowadzeniem korespondencji handlowej. Formuła kursu pozwoli uczestnikom uporządkować słownictwo biznesowe oraz czuć się swobodniej podczas spotkań oraz wyjazdów służbowych. Uczestnicy dowiedzą się również w jaki sposób można znaleźć niezbędne informacje za pośrednictwem rosyjskiego Internetu. Nasza Szkoła organizuje dla swoich studentów cieszące się ogromną popularnością wycieczki do naszych wschodnich sąsiadów, w czasie których można sprawdzić swoje postępy w nauce języka rosyjskiego.