Kursy do egzaminu FCE

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów, oferujemy kursy przygotowujące do egzaminu FCE. W trakcie nauki wykorzystujemy Metodę Callana, która usprawnia proces przyswajania wiedzy i umożliwia szybsze przystąpienie do egzaminu.

Nasi lektorzy prowadzą zajęcia w sposób uwzględniający zagadnienia egzaminacyjne. Skutkuje to dobrymi wynikami i wysoką zdawalnością kursantów.

FCE – co to za egzamin?

Egzamin FCE jest organizowany przez Cambridge Assessment English. FCE to skrót od First Certificate in English. Zapisu na egzamin można dokonać zarówno online, jak i w jednym z centrów British Council. Wymagane jest także dokonanie opłaty w wysokości 650 zł.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uzyskuje się certyfikat uznawany przez ponad 25 tysięcy organizacji, w tym także uczelni wyższych.

Jak wygląda egzamin FCE?

Egzamin FCE składa się z czterech części – czytania ze zrozumieniem, pisania, słuchania oraz mówienia. Czas trwania całego egzaminu to 3h i 30 minut.

Najdłuższa jest część pierwsza, czyli Reading and Use of English, która trwa 1 godzinę i 15 minut. Prawidłowe jej zaliczenie pozwala uzyskać aż 40% punktów. Z kolei najkrótszą częścią jest egzamin ustny, który trwa 15 minut.

Dlaczego warto zdać egzamin językowy FCE (B2 First)?

Egzamin z języka angielskiego First, bo tak potocznie zwany jest certyfikat FCE, nadaje wiele uprawnień. Warto go zrobić zawsze, w momencie osiągnięcia znajomości języka angielskiego na poziomie B2.

First jest pomocny zwłaszcza w trakcie poszukiwania pracy. Jego główną zaletą jest także dożywotnia ważność.

Co zyskasz dzięki egzaminowi językowemu FCE?

Pozytywny wynik egzaminu jest równoznaczny z otrzymaniem certyfikatu. Dokument ten zwalnia z obowiązku zdawania niektórych egzaminów szkolnych i bardzo często wymagany jest przy wymianach międzynarodowych. Z kolei w połączeniu z przygotowaniem pedagogicznym uprawnia do nauczania języka angielskiego. Umożliwia także podjęcie pracy w charakterze pilota wycieczek.

Jak zapisać się na kurs FCE?

Przed dokonaniem zapisu na jakikolwiek kurs językowy w naszej szkole namawiamy do wypełnienia testu określającego poziom umiejętności językowych. Na jego podstawie oceniamy, do której grupy zapisać kandydata. Informuje nas on także o tym, czy znajomość języka jest wystarczająca, aby rozpocząć przygotowania do egzaminu FCE.

Polecamy również darmowe lekcje próbne. Są one bezpłatne również w przypadku, gdy kursant nie zdecyduje się na kurs angielskiego. Zapisu na kurs egzaminacyjny przygotowujący do FCE należy dokonać przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie.

Kurs FCE Metodą Callana On-Line

Kurs mający na celu przygotowanie do egzaminu FCE dostępny jest także w wersji online. Swoim kursantom udostępniamy platformę Online Callan Classroom (OCC), która została stworzona na potrzeby nauki w formie zdalnej Metodą Callana. Narzędzie to umożliwia prowadzenie zajęć online na wysokim poziomie.

Kurs online prowadzony w naszej szkole to nie tylko dodatkowe pomoce wizualne, ale także funkcje planowania lekcji, wplatania różnego rodzaju ćwiczeń oraz duże możliwości interakcyjne. Lektorzy, którzy bardzo często są także native speakerami, podczas zajęć online dbają o to, aby uczestnicy kursów czuli się komfortowo i na bieżąco śledzą ich postępy.

Kurs FCE Metodą Callana w naszej placówce w Krakowie

Kursy języka angielskiego FCE są przeznaczone dla osób posługujących się nim na poziomie średniozaawansowanym. Przeprowadzamy je zarówno online, jak i stacjonarnie w naszej Szkole Callana w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej 14/4.

Wybór sposobu nauczania powinien zostać dostosowany do możliwości kursanta. Zajęcia online są równie efektywne, co stacjonarne. Przewagą spotkań tradycyjnych jest jednak lepsza integracja kursantów. Dodatkowo sprzyjają one szybszemu przełamywaniu bariery językowej.

Z nami osiągniesz zadowalające rezultaty na egzaminach!

Szkoła językowa Callan Kraków funkcjonuje już od ponad 25 lat. Otrzymaliśmy akredytację Callan Method Organisation (CMO), która świadczy o wysokim poziomie nauczania. Dzięki niej jesteśmy uprawnieni do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem Metody Callana. Stała współpraca z CMO sprawia, że wciąż się rozwijamy i wdrażamy najnowsze rozwiązania technologiczne.

Już dziś zakończ swoje poszukiwania idealnej szkoły językowej! Skorzystaj z naszej oferty próbnych lekcji, a potem zostań z nami na dłużej. Pomożemy Ci zarówno w przygotowaniu do egzaminu FCE, jak i innych, w których wymagana jest znajomość języka obcego.

Zapraszamy na nasze kursy. Zapisz się już dziś!