Kurs przygotowujący do egzaminu FCE

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Słuchaczy, oferujemy kurs przygotowujący do egzaminu FCE. 

Poziom 10 Metody Callana odpowiada poziomowi egzaminu Cambridge English: First – FCE (poziom B2 w skali Rady Europy). Po ukończeniu poziomu 10 każdy Słuchacz naszej Szkoły może przystąpić do egzaminu FCE. Każdego roku w terminie od marca do czerwca organizujemy dodatkowy 3-miesięczny kurs, przygotowujący Studentów do egzaminu w letniej sesji egzaminacyjnej.

Celem zajęć przygotowujących do egzaminu jest:

– zaznajomienie z techniką egzaminu FCE, który jest egzaminem testowym
– powtórka słów, zwrotów i gramatyki wymaganych na tym egzaminie
– nauka nowych słówek i zwrotów
– napisanie około 12 wypracowań, które są poprawiane przez nauczyciela i omawiane indywidualnie

W kursie przygotowującym do FCE mogą uczestniczyć:

– Uczniowie naszej Szkoły, którzy ukończyli poziom 10 Metody Callana,
– osoby spoza Szkoły, przyjmowane w miarę wolnych miejsc, jeżeli zaliczą pozytywnie test kwalifikacyjny,
– w kursie mogą uczestniczyć Studenci, którzy nie zamierzają zdawać egzaminu FCE, ale chcieliby przerobić testy egzaminacyjne do tego egzaminu.

Uzyskanie certyfikatu poświadczającego opanowanie języka angielskiego na poziomie B2 otwiera przed Tobą nowe możliwości edukacyjne i zawodowe. To formalny dokument, który ułatwia realizację marzeń, bez granic i barier!

FCE – co to za egzamin?

Egzamin FCE jest organizowany przez Cambridge Assessment English. FCE to skrót od First Certificate in English. Zapisu na egzamin można dokonać online.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uzyskuje się certyfikat uznawany przez ponad 25 tysięcy organizacji, w tym także uczelni wyższych.

Jak wygląda egzamin FCE?

Egzamin B2 First (FCE) składa się z czterech części. W jednym dniu zdajesz Reading (Czytanie ze zrozumieniem), Use of English (Test gramatyczno-leksykalny), Writing (Pisanie) i Listening (Słuchanie). Do części ustnej przystępujesz w innym lub tym samym dniu i zdajesz ją w parze z innym kandydatem w obecności dwóch egzaminatorów.
Czas trwania całego egzaminu to 3h i 30 minut.

Najdłuższa jest część pierwsza, czyli Reading and Use of English, która trwa 1 godzinę i 15 minut. Prawidłowe jej zaliczenie pozwala uzyskać aż 40% punktów. Z kolei najkrótszą częścią jest egzamin ustny, który trwa 15 minut.

Dlaczego warto zdać egzamin językowy FCE (B2 First)?

Egzamin z języka angielskiego First, bo tak potocznie zwany jest certyfikat FCE, nadaje wiele uprawnień. Warto go zrobić zawsze, w momencie osiągnięcia znajomości języka angielskiego na poziomie B2.

First jest pomocny zwłaszcza w trakcie poszukiwania pracy. Jego główną zaletą jest także dożywotnia ważność.

Co zyskasz dzięki egzaminowi językowemu FCE?

Pozytywny wynik egzaminu jest równoznaczny z otrzymaniem certyfikatu. Dokument ten zwalnia z obowiązku zdawania niektórych egzaminów szkolnych i bardzo często wymagany jest przy wymianach międzynarodowych. Z kolei w połączeniu z przygotowaniem pedagogicznym uprawnia do nauczania języka angielskiego. Umożliwia także podjęcie pracy w charakterze pilota wycieczek.

Z nami osiągniesz zadowalające rezultaty na egzaminach!

Szkoła Języków Obcych Callan Kraków funkcjonuje już od ponad 25 lat. Otrzymaliśmy akredytację Callan Method Organisation (CMO), która świadczy o wysokim poziomie nauczania. Dzięki niej jesteśmy uprawnieni do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem Metody Callana. Stała współpraca z CMO sprawia, że wciąż się rozwijamy i wdrażamy najnowsze rozwiązania technologiczne.

Już dziś zakończ swoje poszukiwania idealnej szkoły językowej! Skorzystaj z naszej oferty próbnych lekcji, a potem zostań z nami na dłużej. Pomożemy Ci zarówno w przygotowaniu do egzaminu FCE, jak i innych, w których wymagana jest znajomość języka obcego.

Zapraszamy na nasze kursy. Zapisz się już dziś!