Na czym polega Metoda Callana ?

Metoda Callana

Metoda została stworzona w latach 60-tych przez pochodzącego z Wielkiej Brytanii Robina Callana. Obecnie jest z sukcesami praktykowana w ponad 40 krajach na świecie i pomogła już ponad milionowi osób nauczyć się sprawnej komunikacji w języku angielskim.

Metoda Callana bazuje na programowanej i kontrolowanej przez Nauczyciela konwersacji, ale równolegle ze słuchaniem i mówieniem rozwija różnorodne umiejętności językowe, w tym m.in. gramatykę i pisanie słyszanego tekstu. Podczas lekcji Nauczyciel angażuje każdego z Uczniów do podejmowania interakcji w wykładanym języku, a w razie potrzeby udziela Studentom wsparcia podczas przełamywania barier językowych. Dzięki temu lekcje są niezwykle ciekawe i dynamiczne, a nauka odbywa się w maksymalnie przyjaznej atmosferze. Ciągłe motywowanie Uczniów przez Nauczyciela sprawia, że regularnie ćwiczą oni nowe zagadnienia w praktyce, a także ułatwia im utrzymanie skupienia podczas zajęć. Wszystko to przekłada się na wyjątkowo efektywne przyswajanie materiału, a systematyczne powtórki omawianych tematów pomagają w skutecznym utrwalaniu zdobywanej wiedzy.

Robin Callan
(1932-2014)

Powody, dla których warto wypróbować Metodę Callana:

 • To metoda skuteczna na każdym poziomie! Uczysz się sprawnie i z łatwością, niezależnie od tego, na jakim poziomie aktualnie jesteś.
 • Podczas lekcji posługujesz się tylko językiem angielskim.
 • Słuchanie i mówienie stanowi priorytet. Szybko zaczynasz czuć się pewnie i swobodnie komunikujesz się w języku angielskim.
 • Uczysz się krok po kroku. Na każdej lekcji przyswajasz nowy materiał, ale skutecznie go zapamiętujesz dzięki systematycznym powtórkom.
 • Nauka zasad językowych zawsze idzie w parze z ćwiczeniem ich w praktyce.
 • Program kursu skonstruowany jest w przejrzysty sposób.
 • Nauczyciele są wspierający. W każdym momencie lekcji możesz poprosić o pomoc.
 • W trakcie kursu poznajesz różnych Lektorów i Native Speakerów, dzięki czemu masz okazję zaznajomić się z naturalną wymową oraz akcentami z całego świata, a także dowiedzieć się interesujących rzeczy o krajach, z których pochodzą nasi Nauczyciele.
 • Naszym klasycznym kursem jest General English, ale nasza oferta jest znacznie szersza i obejmuje także zajęcia dla dzieci, język hiszpański oraz specjalistyczne kursy języka angielskiego. Zapraszamy do przejrzenia zakładki –> Kursy.
 • Zdalnie uczymy na kompatybilnej z Metodą Callana platformie „Online Callan Classroom”, stworzonej oraz nieustannie udoskonalanej przez Callan Method Organisation. Platforma ma także wersję dostosowaną do potrzeb dzieci.
 • Jako Uczeń Szkoły Akredytowanej możesz uzyskać dostęp do platformy Callan Student Practice Area oraz do aplikacji mobilnej Callan Method, a zatem możesz we własnym zakresie poszerzać wiedzę w dowolnym miejscu i o dogodnej dla Ciebie porze! Czekają na Ciebie liczne ćwiczenia oraz nagrania.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z lekcji pokazowych Metodą Callana
oraz krótkiego filmu
„Metoda Callana – co mówią o niej nauczyciele i dyrektorzy szkół językowych?”