Kurs języka angielskiego medycznego, w odróżnieniu od pozostałych kursów w naszej Szkole,

nie ma sztywnej formuły.

Angielski medyczny w Krakowie

Medical English

Medical English to kurs skierowany do studentów kierunków medycznych, aktywnych zawodowo medyków, szczególnie pracujących naukowo, a także do licealistów przygotowujących się do studiów na kierunkach medycznych oraz wszystkich pasjonatów medycyny z całej Polski!

Kurs języka angielskiego medycznego, w odróżnieniu od pozostałych kursów w naszej Szkole, nie ma sztywnej formuły. Chcemy maksymalnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Uczniów i jesteśmy gotowi pomagać im w udoskonalaniu medycznego angielskiego w różnorodny sposób, w zależności od indywidualnych potrzeb Studentów.

Zajęcia Medical English prowadzą doświadczeni Native Speakerzy – Native Speaker z doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego, a także były chirurg z niesamowitym doświadczeniem zawodowym! (skrócony życiorys naukowy poniżej).

Jestem byłym Konsultantem Chirurgii Ogólnej w brytyjskim National Health Service (NHS) w Szkocji oraz Starszym Specjalistą Chirurgii w Południowej Afryce.

Byłem także honorowym wykładowcą na Uniwersytecie w Edynburgu oraz na Uniwersytecie w Natal w RPA.

Studiowałem medycynę na Uniwersytecie Londyńskim i uczyłem się w The London Hospital, najstarszym szpitalu akademickim w Anglii.

Moje stopnie medyczne to MB (Medicinae Baccalaureatus) oraz BS (Bachelor of Surgery). Podyplomowo otrzymałem następujące stypendia chirurgiczne: FRCS (Ed) Fellow of the Royal College of Surgeons of Edinburgh (założona w 1505) oraz FRCPS (Glas) Fellow of the Royal College of Physicians and Surgeons of Glasgow (założona 1599).

Pracowałem w wielu szpitalach w Wielkiej Brytanii i RPA. W Południowej Afryce ukończyłem szkolenie chirurgiczne w Durbanie, a następie rozpocząłem pracę w 1650-łóżkowym szpitalu Pietermaritzburg w Natal, gdzie leczyłem pacjentów Zulu. W pewnym momencie byłem jedynym wykwalifikowanym chirurgiem ogólnym w tym szpitalu.

Posiadam bogate doświadczenie w praktyce chirurgicznej obejmującej urazy operacyjne, operacje jamy brzusznej, chirurgię tarczycy, chirurgię naczyniową, kardiochirurgię, neurochirurgię oraz chirurgię dziecięcą.

Mogę pomóc Ci w nauce angielskiego mówionego i pisanego, ze szczególnym uwzględnieniem terminów medycznych, w celu przygotowania artykułów naukowych i prezentacji, a także w ubieganiu się o stanowisko w środowisku anglojęzycznym”.

Chcesz perfekcyjnie opanować angielską wymowę terminów medycznych, a także nauczyć się sprawniej
i z większym zrozumieniem czytać artykuły naukowe po angielsku?

Chcesz skonsultować własną publikację w języku angielskim lub regularnie ćwiczyć pisanie,
aby przygotować się do takiego przedsięwzięcia?

Marzy Ci się udział w międzynarodowej konferencji medycznej oraz praktyki i staże zagraniczne,

lub po prostu chcesz się solidnie przygotować do pracy i być w stanie udzielić profesjonalnej pomocy
także pacjentowi niepolskojęzycznemu?

W każdym przypadku chętnie pomożemy!