Rozwiązania ułatwiające naukę 🙂

Callan Student Practice Area (CSPA)

Uczniowie szkół akredytowanych przez Callan Method Organisation mogą uzyskać dostęp do interaktywnej Przestrzeni Ćwiczeń Ucznia. Studenci znajdą tam rozmaite ćwiczenia językowe, nagrania audio i zadania do pracy własnej. Można na niej rejestrować odpowiedzi głosowe na zadania. Jest to fantastyczne narzędzie ułatwiające powtórki materiału pomiędzy lekcjami w Szkole oraz poszerzające językowe horyzonty. Regularne korzystanie z CSPA i sukcesywne powtórki materiału pozwalają jeszcze skuteczniej utrwalić w pamięci wiedzę zdobytą na zajęciach, a zaglądanie do CSPA pomiędzy lekcjami w Szkole to gwarancja jeszcze szybszych postępów w nauce języka!

Warto wspomnieć, że CSPA, rewidując słownictwo, kładzie nacisk na ćwiczenie form i struktur gramatycznych, a więc szczególnie ważnych obszarów uczenia się, które często umykają uwadze uczniów. Przykładem może być kolokacja „depend of” lub „depend on”. Skupienie na tego rodzaju zagadnieniach przynosi ogromne korzyści studentom. Ponadto jest bardzo przydatne podczas nauki do egzaminów językowych.

Nie zapominamy o najmłodszych! Platforma dostępna jest także w pełnej kolorów i obrazków wersji dla dzieci. Dostępne są na niej dostosowane do potrzeb dzieci ćwiczenia i aktywności spójne z treścią podręczników kursu Callan for Kids.

Aplikacja Callan Method

Uczniowie naszej Szkoły mogą uzyskać dostęp również do aplikacji Callan Method stworzonej przez Callan Method Organisation. Jest ona kompatybilna z aktualnie przerabianym przez ucznia kursem i zawiera m.in. ćwiczenia i materiały z zajęć. Studenci posiadający aplikację mogą robić z nami progres w każdym miejscu i czasie, dzięki stałemu dostępowi do swoich e-booków oraz nagrań audio. Poprzez aplikację Callan Method (lub online) nasi uczniowie mogą odwiedzać wspomnianą wcześniej strefę ćwiczeń (Callan Student Practice Area – CSPA), pełną unikalnych zadań, zaprojektowanych w celu uzupełnienia i utrwalenia wiedzy zdobytej na kursach wg Metody Callana.

Rzecz jasna aplikacja Callan Method również posiada wersję dla dzieci!

Aplikację „Callan Method” można pobrać bezpłatnie ze sklepów App Store oraz Google Play, a dostępu do indywidualnego konta w aplikacji może udzielić Recepcja Szkoły.