Nasi lektorzy to doświadczeni nauczyciele z prawdziwą pasją dydaktyczną

oraz motywacją do uzyskiwania jak najlepszych rezultatów wspólnie z uczniami.

Nauczyciele

Nasi lektorzy posiadają wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie w nauczaniu Metodą Callana. Wielu z nich to Native Speakers, pochodzący m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady czy Australii. Są to ludzie ambitni, z pasją do pracy dydaktycznej oraz zmotywowani do uzyskiwania jak najlepszych rezultatów wspólnie ze studentami. Ponadto nasi nauczyciele są bardzo otwartymi i  pełnymi pozytywnej energii osobami, a lekcje prowadzone przez nich są dynamiczne oraz angażujące. Zdecydowanie nie pozwolą, by ktokolwiek zaczął się nudzić! Rozmawiają ze swoimi uczniami nie tylko na tematy lekcyjne. Chętnie opowiadają także o interesujących rzeczach dotyczących kraju ich pochodzenia, a jednocześnie są żywo zainteresowani naszym krajem, jego historią i kulturą. Niejeden z Native Speakers pracuje w naszej Szkole od wielu lat, a są i tacy, którzy krakowską Szkołę Callana tworzą niemal od początku jej działalności. Angażują się w życie Szkoły, spotykają ze słuchaczami i chętnie biorą udział w ciekawych inicjatywach i wydarzeniach. To zgrany, a przede wszystkim uwielbiany przez uczniów zespół.

Nauczyciele pracujący w Szkole Języków Obcych Callan podlegają regularnej ocenie merytorycznej, dzięki czemu nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Dodatkowo, raz do roku, są oceniani przez naszych uczniów, którzy wypełniają ankietę na temat lektorów oraz jakości nauczania. Serdecznie zachęcamy do brania udziału w takich ankietach! Dzięki nim mamy gwarancję, że nauczyciele uczą na najwyższym poziomie i są dobrze oceniani przez naszych słuchaczy.

Poznajcie lepiej naszych Nauczycieli!

Justin Quilling
(Senior Teacher, English Teacher)

Miejsce urodzenia: Dutton, Montana, U.S.A.
Justin mieszka w Polsce od 1998 roku. Po raz pierwszy przyjechał tutaj razem ze swoją dziewczyną (Polką), którą poznał na Uniwersytecie Zachodniej Montany.
W naszej Szkole Justin pełni funkcję Starszego Nauczyciela (Senior Teacher) oraz metodyka. Układa programy zajęć specjalistycznych i warsztatów, szkoli przyszłych Nauczycieli oraz czuwa nad jakością kształcenia. Sam także prowadzi zajęcia dla Uczniów w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Jest uwielbiany przez Studentów.
Do hobby Justina należy fotografia i spędzanie czasu na łonie natury.

Christopher B. Gray
(Senior Teacher, English Teacher)

Miejsce urodzenia: Connecticut, Wallingford, USA
Chris ukończył studia licencjackie z filozofii na Uniwersytecie w Connecticut. Od ponad 20 lat jest Nauczycielem Metody Callana, a obecnie pełni funkcję Starszego Nauczyciela (Senior Teacher).
Chris zakochał się w Krakowie od pierwszej wizyty w 1993 r. W późniejszych latach studiował polonistykę na UJ i postanowił uczynić nasze miasto swoim stałym domem. Osiedlił się w Krakowie i założył tutaj rodzinę.
Jako Nauczyciel w sposób szczególny skupia się na korekcji wymowy. Jego pasją jest uczenie dorosłych i starszych Studentów, których darzy ogromną sympatią. Najlepiej czuje się na zajęciach stacjonarnych – jest wtedy w swoim żywiole cool.
Hobby Chrisa to muzyka rockowa, którą praktykuje od lat ze swoimi dwoma zespołami „The Awarians i „Crodad & 100 years”.

Jagna Cyganik
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
Jagna pracuje jako Nauczycielka w akredytowanych szkołach Callan od ponad pięciu lat. W tym czasie uczyła w Polsce oraz w Hiszpanii. Przez wiele lat mieszkała w USA Nowym Meksyku, gdzie studiowała antropologię oraz pracowała poszerzając swoje zainteresowania kulturoznawcze, w tym szczególnie kulturę Indian.
To Lektorka, która bardzo lubi zarówno zajęcia online, jak i interakcje z Uczniami na lekcjach w Szkole. Pasjonują ją niuanse języka angielskiego, a także przebieg procesu uczenia się i przyswajania języka.
Oprócz lingwistyki oraz kulturoznawstwa interesuje się życiem poza zasięgiem sieci, zrównoważonym rozwojem, permakulturą oraz tworzeniem projektów DIY (do it yourself).

Neil Taylor
(English Teacher)

Neil pochodzi z Wielkiej Brytanii. Dorastał w mieście Windsor, które znajduje się około 20 mil od Londynu.
Neil jest wykwalifikowanym Nauczycielem i uczy języka angielskiego Metodą Callana już od 15 lat. Przyjechał do Krakowa w 2007 na 3-miesięczne wakacje, ale ostatecznie został u nas do dziś.
Wielką przyjemność sprawia Neilowi nauczanie i obserwowanie szybkich postępów swoich Studentów. Uczy języka na wszystkich poziomach zaawansowania, ale szczególną frajdę sprawia mu wykładanie niuansów językowych na poziomie zaawansowanym.
Jako swoje hobby traktuje spacery i wędkowanie.

Klaudia Potoniec
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
Klaudia posiada tytuł magistra filologii angielskiej ze specjalizacją z tłumaczeń i nauczania.
Lektorka prowadzi przede wszystkim zajęcia konwersacje, kursy maturalne oraz zajęcia dla dzieci. Uwielbia pracować z ludźmi i tworzyć przyjazną atmosferę nauki dla swoich Uczniów. Do szczególnych zainteresowań Klaudii należy fonetyka angielska.
Hobby Klaudii to taniec Brazilian Zouk, śpiew oraz podróżowanie.

Patricia Mikolajski
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Sydney, Australia.
Patricia studiowała psychologię, socjologię, ekonomię oraz filologię angielską. Angielski jest jej językiem ojczystym, mówi też biegle po polsku, a teraz uczy się hiszpańskiego. Patricia przeprowadziła się do Polski, ojczyzny swojej rodziny, w 2019 roku. Do Krakowa przywiodła ją jej miłość do zabytkowej architektury, starodawnego uroku oraz tradycyjnej kuchni.
W naszej Szkole Patricia uczy Studentów na każdym poziomie i w każdym wieku. Bardzo istotne jest dla niej zapewnienie swoim Uczniom odpowiedniej swobody oraz dobrej zabawy podczas nauki języka.
Do zainteresowań Patricii należą kulinaria i jedzenie (szczególnie pączków, które próbuje w każdym polskim mieście), fotografia oraz podróże.

Karl Naylor
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Birmingham, Anglia
Karl posiada podwójne obywatelstwo Wielkiej Brytanii i Republiki Irlandii. Ten sympatyczny Brytyjczyk obdarzony urokiem angielskiego dżentelmena oraz oczywiście typowym brytyjskim poczuciem humoru – po wielu egzotycznych wojażach – wybrał Kraków jako swoje miejsce na ziemi. Karl kocha polską kuchnię, a nade wszystko smakują mu dania w barach mlecznych, gdzie zresztą nagminnie się stołuje! Jego hobby to spacery, zarówno górskie, jak i miejskie oraz fotografia, a także historia Europy Środkowej i stosunki międzynarodowe. Na przestrzeni lat Karl zajmował się także kręceniem filmów, a nawet występował w TV.cool
Karl uwielbia podróżować, zwłaszcza po Europie Środkowo-Wschodniej, przez lata mieszkał i uczył języka angielskiego w Gruzji, Japonii i Wietnamie.

Dana
(English Teacher)

Dana może pochwalić się tytułem magistra w zakresie nauczania języka angielskiego jako języka obcego lub drugiego języka, który otrzymała z wyróżnieniem na Uniwersytecie w Birmingham w Anglii.
Na swoich lekcjach Dana zwraca szczególną uwagę na wymowę i gramatykę. Jest świetna w odpowiedziach na pytania Uczniów typu „dlaczego tak, a nie inaczej?”
Zainteresowania Dany to taniec, w szczególności Brazilian Zouk, języki – zna ich aż sześć i właśnie uczy się siódmego, projektowanie wnętrz, literatura i fotografia.

Leandro Narváez
(Spanish Teacher)

Miejsce urodzenia: Caracas, Venezuela
Kwalifikacje: nauczyciel nauk społecznych, nauczyciel języka hiszpańskiego, coach psychologiczny i motywacyjny, gracz rugby.
Leandro mieszka w Krakowie od 4 lat, początkowo przyjechał tu na kontrakt rugby. W zajęciach najbardziej ceni sobie atmosferę i świetny kontakt z ludźmi.
Hobby Leandra to gra w rugby oraz inne aktywności sportowe, literatura i pisanie.

Sofija Kinasz
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Lwów, Ukraina
Sofija przeprowadziła się do Krakowa z rodziną już 15 lat temu. Pracowała z dziećmi na warsztatach artystycznych i przeszła liczne kursy z nauczania języków obcych.
W zajęciach szczególnie lubi bezpośredni kontakt z ludźmi, obserwowanie postępów swoich Uczniów oraz tego, jak z czasem coraz lepiej czują się używając języka angielskiego.
Sofija interesuje się krajami skandynawskimi, ich kulturą oraz podejściem do świata. Uczy się także języka szwedzkiego, ale twierdzi, że jest na poziome „wiecznie początkującym” wink.

Anastasiia Yavorska
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Malym, Ukraina
Anastasiia studiuje filologię angielską w Krakowie oraz uczy języka angielskiego w naszej Szkole. Mieszka w Polsce od 2 lat, przyjechała by studiować, poszerzać horyzonty i podążać za marzeniami.
Kocha pomagać ludziom w ich drodze do nauczenia się języka, dzielić się wiedzą z Uczniami, a także sama uczyć się od nich pewnych rzeczy. Anastasiia biegle posługuje się pięcioma językami.
Do swoich zainteresowań zalicza czytanie, kulturę i język koreański oraz jazdę na rolkach.

Matthew Blosch
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Salt Lake City, Utah (USA)
Matthew ukończył studia licencjackie w dziedzinie socjologii na Uniwersytecie w Utah. Przez ponad 10 lat pracował w szkole średniej w Salt Lake City, gdzie wykładał historię Ameryki oraz historię i geografię świata.
Od 2015 roku Matthew mieszka w Krakowie, a od 2022 roku jest nauczycielem języka angielskiego w naszej Szkole!
Matthew pasjonuje się podróżami i odkrywaniem świata, odwiedził ponad 20 krajów świata i każdego dnia marzy o kolejnej przygodzie!cool Matthew jest niezwykle oddanym i zaangażowanym nauczycielem, który jest dumny z tego, że pomaga swoim Uczniom w doskonaleniu znajomości języka angielskiego i jest gotów zrobić wszystko, aby pomóc im przełamać bariery w posługiwaniu się językiem angielskim. Chciałby, aby jego Uczniowie – przebywając w kraju anglojęzycznym – czuli się pewnie i potrafili się swobodnie komunikować.

Nestor Aguirre
(Spanish Teacher)

Nestor, nasz zawsze uśmiechnięty i przyjaźnie nastawiony do świata nauczyciel języka hiszpańskiego, urodził się w Wenezueli, malowniczym kraju położonym w pólnocnej części Ameryki Południowej. Nestor przyjechał do Krakowa w 2017 roku, aby przez rok grać w drużynie rugby. Wspaniały Kraków tak zauroczył sympatycznego Wenezuelczyka, że po roku porzucił plany powrotu do swojego kraju i zdecydował się zamieszkać w naszym pięknym mieście na stałe.
Nestor uwielbia robić rzeczy z pasją, oddaniem i dużą energią – więc naprawdę z ogromnym zaangażowaniem uczy hiszpańskiego Metodą Callana, z radością oserwując codziennie postępy swoich Uczniów.
Interesuje się językami obcymi, gastronomią, podróżami i sportem.

Celin Maxin
(English Teacher)

Celin jest asolwentką medycyny. W ubiegłym roku przeprowadziła się do Krakowa i od razu zakochała się w naszym pięknym mieście. Celin jest Hinduską, a jej rodzinnym miastem jest Kerala położona w południowo-zachodnich Indiach, na Wybrzeżu Malabarskim. Kerala w miejscowym języku oznacza „krainę kokosów”, ponieważ wszędzie rosną drzewa kokosowe.
Hobby Celin to gotowanie, malowanie i czytanie.

Mario Martinez
(Spanish Teacher)

Miejsce urodzenia: Puerto la Cruz, stan Anzoategui, Wenezuela
Mario z wykształcenia jest muzykiem. Ukończył muzyczne studia wyższe w klasie puzonu.
Przez 4 lata mieszkał w Urugwaju, gdzie grał na puzonie basowym w profesjonalnej orkiestrze Sodre Montevideo oraz równocześnie prowadził orkiestrę dziecięcą. Przez 10 lat był także zawodowym wojskowym.
Od ubiegłego roku Mario jest nauczycielem hiszpańskiego w naszej Szkole. W nauczaniu szczególnie ceni sobie kontakt ze Słuchaczami – dzięki niemu może nawiązać nowe znajomości, a także poznać polskie zwyczaje i kulturę naszego kraju.
Hobby Mario to między innymi nauka gry na puzonie, drukowanie 3D i malowanie aerografem!

Wafaa Hamid
(English Teacher)

Wafaa ukończyła Uniwersytet Ahfad w Chartumie (Sudan), uzyskując tytuł licencjata w dziedzinie medycyny i chirurgii. Specjalizuje się w medycynie rodzinnej. Wafaa ma polskie korzenie, ponieważ jej mama jest Polką (urodzoną w Krakowie!), więc Wafaa świetnie mówi po polsku, angielsku i arabsku. Powodem powrotu Lektorki do Polski jest wojną domowa, która niedawno wybuchła w Sudanie. Bycie pół Polką, pół Sudanką daje Wafie wyjątkowe spojrzenie na różne kultury i sprawia, że jest niezwykle otwarta na innych ludzi. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, a jej pasją jest nauczanie. W wolnym czasie lubi czytać książki i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbia także spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, zawierać nowe przyjaźnie, a także pływać. Jej motto życiowe brzmi: „Uśmiechaj się, najlepsze dopiero przed tobą”

Marco Rego
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Boston, Stany Zjednoczone
Pewnego lata Marco przyjechał do Krakowa na kilkudniową wycieczkę, poznał tutaj wyjątkową dziewczynę i postanowił przeprowadzić się do naszego pięknego miasta na stałe. 🙂
Marco ukończył studia w zakresie nauczania języka hiszpańskiego na Worcester State University. Marco jest również akredytowanym nauczycielem CELTA i TEFL. Nauczanie języka angielskiego jako obcego szybko stało się jego pasją. Był lektorem języka angielskiego w Stanach Zjednoczonych, Portugalii i Hiszpanii, a od stycznia 2024 roku pracuje w naszej Szkole. Marco zawsze stara się pomagać uczniom i uwielbia obserwować, jak jego podopieczni robią postępy w nauce. Na co dzień Marco czerpie przyjemność z jazdy na rowerze górskim, wędrówek, grania w piłkę nożną, sztuk walki, czytania oraz gry w szachy.

Aleksandra Zastrzeżyńska
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Olsztyn, Polska
Aleksandra jest studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie kształci się w celu zdobycia tytułu magistra psychologii.
Język angielski towarzyszy jej od czasów przedszkola, kiedy stawiała swoje pierwsze kroki pod okiem native speakerów, dlatego przykłada szczególną uwagę do nauki angielskiej wymowy. Uczenie sprawia jej dużo satysfakcji i szczególną radość daje jej obserwowanie postępów swoich Uczniów. Lubi uczyć dorosłych zarówno na początkującym jak i bardziej zaawansowanym poziomie, gdyż najważniejsze jest dla niej wspieranie uczniów w stawianiu coraz to pewniejszych kroków na ich drodze nauki języka.
Aleksandra kocha zwierzęta, a jej pasją jest jeździectwo. W wolnym czasie lubi jeździć konno i chodzić na spacery w okolicach psich parków 🙂

Fereshte Farahani
(English Teacher)

Od września 2023 r. do grona naszych Lektorów dołączyła niezwykle sympatyczna i zawsze uśmiechnięta ANGEL. Urodziła się w Teheranie. W języku irańskim jej prawdziwe imię FERESHTE znaczy anioł. Nasi Słuchaczy szybko mogli przekonać się, że ANGEL posiada naprawdę „anielskie” usposobienie. Angel zaczęła uczyć się języka angielskiego, gdy była dzieckiem i od razu pokochała ten język – głównie dlatego, że dzięki jego znajomości może z łatwością komunikować się z ludźmi z całego świata, z różnych środowisk. Angel studiowała inżynierię komputerową oraz kompozycję muzyczną, jednak od zawsze jej największą pasją było nauczanie języka angielskiego, dlatego od 4 lat pracuje jako Lektorka tego języka. Do Krakowa Angel przyjechała osiem miesięcy temu i bardzo dobrze jej się tu mieszka. 🙂 W wolnym czasie nasza Lektorka często maluje, gra na pianinie, bawi się z kotami, ogląda filmy, czyta książki oraz gotuje.