Kontakt

Aktualności

Aktualności

Kontakt

Nasi lektorzy to doświadczeni nauczycielez wielką pasją dydaktyczną

oraz motywacją do uzyskiwania jak najlepszych rezultatów wspólnie z uczniami.

Nauczyciele

Nasi lektorzy posiadają wysokie kwalifikacje i bogate doświadczenie w nauczaniu Metodą Callana. Wielu z nich to Native Speakers, pochodzący m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady czy Australii. Są to ludzie ambitni, z pasją do pracy dydaktycznej oraz zmotywowani do uzyskiwania jak najlepszych rezultatów wspólnie ze studentami. Ponadto nasi nauczyciele są bardzo otwartymi i  pełnymi pozytywnej energii osobami, a lekcje prowadzone przez nich są dynamiczne oraz angażujące. Zdecydowanie nie pozwolą, by ktokolwiek zaczął się nudzić! Rozmawiają ze swoimi uczniami nie tylko na tematy lekcyjne. Chętnie opowiadają także o interesujących rzeczach dotyczących kraju ich pochodzenia, a jednocześnie są żywo zainteresowani naszym krajem, jego historią i kulturą. Niejeden z Native Speakers pracuje w naszej Szkole od wielu lat, a są i tacy, którzy krakowską Szkołę Callana tworzą niemal od początku jej działalności. Angażują się w życie Szkoły, spotykają ze słuchaczami i chętnie biorą udział w ciekawych inicjatywach i wydarzeniach. To zgrany, a przede wszystkim uwielbiany przez uczniów zespół.

Nauczyciele pracujący w Szkole Języków Obcych Callan podlegają regularnej ocenie merytorycznej, dzięki czemu nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Dodatkowo, raz do roku, są oceniani przez naszych uczniów, którzy wypełniają ankietę na temat lektorów oraz jakości nauczania. Serdecznie zachęcamy do brania udziału w takich ankietach! Dzięki nim mamy gwarancję, że nauczyciele uczą na najwyższym poziomie i są dobrze oceniani przez naszych słuchaczy.

Poznajcie lepiej naszych Nauczycieli!

Justin Quilling
(Senior Teacher, English Teacher)

Miejsce urodzenia: Dutton, Montana, U.S.A.
Justin mieszka w Polsce od 1998 roku. Po raz pierwszy przyjechał tutaj razem ze swoją dziewczyną (Polką), którą poznał na Uniwersytecie Zachodniej Montany.
W naszej Szkole Justin pełni funkcję Starszego Nauczyciela (Senior Teacher) oraz metodyka. Układa programy zajęć specjalistycznych i warsztatów, szkoli przyszłych Nauczycieli oraz czuwa nad jakością kształcenia. Sam także prowadzi zajęcia dla Uczniów w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Jest uwielbiany przez Studentów.
Do hobby Justina należy fotografia i spędzanie czasu na łonie natury.

Christopher B. Gray
(Senior Teacher, English Teacher)

Miejsce urodzenia: Connecticut, Wallingford, USA
Chris ukończył studia licencjackie z filozofii na Uniwersytecie w Connecticut. Od ponad 20 lat jest Nauczycielem Metody Callana, a obecnie pełni funkcję Starszego Nauczyciela (Senior Teacher).
Chris zakochał się w Krakowie od pierwszej wizyty w 1993 r. W późniejszych latach studiował polonistykę na UJ i postanowił uczynić nasze miasto swoim stałym domem. Osiedlił się w Krakowie i założył tutaj rodzinę.
Jako Nauczyciel w sposób szczególny skupia się na korekcji wymowy. Jego pasją jest uczenie dorosłych i starszych Studentów, których darzy ogromną sympatią. Najlepiej czuje się na zajęciach stacjonarnych – jest wtedy w swoim żywiole cool.
Hobby Chrisa to muzyka rockowa, którą praktykuje od lat ze swoimi dwoma zespołami „The Awarians i „Crodad & 100 years”.

Jagna Cyganik
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
Jagna pracuje jako Nauczycielka w akredytowanych szkołach Callan od ponad pięciu lat. W tym czasie uczyła w Polsce oraz w Hiszpanii. Przez wiele lat mieszkała w USA Nowym Meksyku, gdzie studiowała antropologię oraz pracowała poszerzając swoje zainteresowania kulturoznawcze, w tym szczególnie kulturę Indian.
To Lektorka, która bardzo lubi zarówno zajęcia online, jak i interakcje z Uczniami na lekcjach w Szkole. Pasjonują ją niuanse języka angielskiego, a także przebieg procesu uczenia się i przyswajania języka.
Oprócz lingwistyki oraz kulturoznawstwa interesuje się życiem poza zasięgiem sieci, zrównoważonym rozwojem, permakulturą oraz tworzeniem projektów DIY (do it yourself).

Neil Taylor
(English Teacher)

Neil pochodzi z Wielkiej Brytanii. Dorastał w mieście Windsor, które znajduje się około 20 mil od Londynu.
Neil jest wykwalifikowanym Nauczycielem i uczy języka angielskiego Metodą Callana już od 15 lat. Przyjechał do Krakowa w 2007 na 3-miesięczne wakacje, ale ostatecznie został u nas do dziś.
Wielką przyjemność sprawia Neilowi nauczanie i obserwowanie szybkich postępów swoich Studentów. Uczy języka na wszystkich poziomach zaawansowania, ale szczególną frajdę sprawia mu wykładanie niuansów językowych na poziomie zaawansowanym.
Jako swoje hobby traktuje spacery i wędkowanie.

Joanna Królak
(English Teacher)

Mimo, że Joanna wychowywała się w Polsce, to przez całe życie była otoczona językiem angielskim, co sprawiło, że język ten jest szczególnie bliski jej sercu.
Ukończyła filologię angielską, a do Krakowa przeprowadziła się 7 lat temu, aby pomagać na miejscu swoim anglojęzycznym przyjaciołom.
Poza nauczaniem Metodą Callana, Joanna specjalizuje się w przygotowywaniu Uczniów do egzaminów, jak FCE, matura, egzamin 8-klasisty. Prowadzi też fantastyczne i pełne zabawy lekcje z Najmłodszymi.

Klaudia Potoniec
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
Klaudia posiada tytuł magistra filologii angielskiej ze specjalizacją z tłumaczeń i nauczania.
Lektorka prowadzi przede wszystkim zajęcia konwersacje, kursy maturalne oraz zajęcia dla dzieci. Uwielbia pracować z ludźmi i tworzyć przyjazną atmosferę nauki dla swoich Uczniów. Do szczególnych zainteresowań Klaudii należy fonetyka angielska.
Hobby Klaudii to taniec Brazilian Zouk, śpiew oraz podróżowanie.

Patricia Mikolajski
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Sydney, Australia.
Patricia studiowała psychologię, socjologię, ekonomię oraz filologię angielską. Angielski jest jej językiem ojczystym, mówi też biegle po polsku, a teraz uczy się hiszpańskiego. Patricia przeprowadziła się do Polski, ojczyzny swojej rodziny, w 2019 roku. Do Krakowa przywiodła ją jej miłość do zabytkowej architektury, starodawnego uroku oraz tradycyjnej kuchni.
W naszej Szkole Patricia uczy Studentów na każdym poziomie i w każdym wieku. Bardzo istotne jest dla niej zapewnienie swoim Uczniom odpowiedniej swobody oraz dobrej zabawy podczas nauki języka.
Do zainteresowań Patricii należą kulinaria i jedzenie (szczególnie pączków, które próbuje w każdym polskim mieście), fotografia oraz podróże.

Dana
(English Teacher)

Dana może pochwalić się tytułem magistra w zakresie nauczania języka angielskiego jako języka obcego lub drugiego języka, który otrzymała z wyróżnieniem na Uniwersytecie w Birmingham w Anglii.
Na swoich lekcjach Dana zwraca szczególną uwagę na wymowę i gramatykę. Jest świetna w odpowiedziach na pytania Uczniów typu „dlaczego tak, a nie inaczej?”
Zainteresowania Dany to taniec, w szczególności Brazilian Zouk, języki – zna ich aż sześć i właśnie uczy się siódmego, projektowanie wnętrz, literatura i fotografia.

Leandro Narváez
(Spanish Teacher)

Miejsce urodzenia: Caracas, Venezuela
Kwalifikacje: nauczyciel nauk społecznych, nauczyciel języka hiszpańskiego, coach psychologiczny i motywacyjny, gracz rugby.
Leandro mieszka w Krakowie od 4 lat, początkowo przyjechał tu na kontrakt rugby. W zajęciach najbardziej ceni sobie atmosferę i świetny kontakt z ludźmi.
Hobby Leandra to gra w rugby oraz inne aktywności sportowe, literatura i pisanie.

Danielle Rose Murray
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Anglia, Liverpool
Umiejętności: instruktor kajakarstwa BNA, instruktor łucznictwa GNAS, instruktor lin wysokich, pierwsza pomoc, TEFL.
Danielle mieszka w Krakowie od września 2020 r. Już wcześniej pracowała w Polsce jako nauczycielka języka angielskiego, a nawet zdążyła zwiedzić znaczną część naszego kraju. W mieście królów zakochała się od pierwszego wejrzenia.
Danielle jest bardzo towarzyską osobą. Uwielbia poznawać nowych ludzi z różnych krajów i kultur oraz pomagać im rozwijać posiadane umiejętności.
Do swoich zainteresowań Danielle zalicza podróżowanie, odkrywanie ukrytych skarbów i kultur, aktywności outdoorowe, sporty wodne, w szczególności surfing, rysowanie, projektowanie własnych kreacji.

Sofija Kinasz
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Lwów, Ukraina
Sofija przeprowadziła się do Krakowa z rodziną już 15 lat temu. Pracowała z dziećmi na warsztatach artystycznych i przeszła liczne kursy z nauczania języków obcych.
W zajęciach szczególnie lubi bezpośredni kontakt z ludźmi, obserwowanie postępów swoich Uczniów oraz tego, jak z czasem coraz lepiej czują się używając języka angielskiego.
Sofija interesuje się krajami skandynawskimi, ich kulturą oraz podejściem do świata. Uczy się także języka szwedzkiego, ale twierdzi, że jest na poziome „wiecznie początkującym” wink.

Shruti Bhagwat
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Mumbai, Indie
Shruti ukończyła studia z Prawa i Nauk Prawnych na Cambridge University Trinity TESOL (CELTA). W Krakowie mieszka od pół roku. Jest certyfikowaną nauczycielką Cambridge ESL. Posiada kwalifikacje do nauczania zarówno dorosłych, jak i młodszych Uczniów.
Shruti to zapalona podróżniczka, czytelniczka i miłośniczka języków. Jej ulubioną aktywnością jest taniec.

Anastasiia Yavorska
(English Teacher)

Miejsce urodzenia: Malym, Ukraina
Anastasiia studiuje filologię angielską w Krakowie oraz uczy języka angielskiego w naszej Szkole. Mieszka w Polsce od 2 lat, przyjechała by studiować, poszerzać horyzonty i podążać za marzeniami.
Kocha pomagać ludziom w ich drodze do nauczenia się języka, dzielić się wiedzą z Uczniami, a także sama uczyć się od nich pewnych rzeczy. Anastasiia biegle posługuje się pięcioma językami.
Do swoich zainteresowań zalicza czytanie, kulturę i język koreański oraz jazdę na rolkach.